• Dziś mamy:

  29 lutego 2020 

 
  • Jesteś:

  9047  gościem

 
  •Ostatnia
   aktualizacja:

28.03.2015

Pomoc

 
   W literaturze naukowej można natknąć się na badania klinicze, w których udało się wyleczyć choroby uważane do tej pory za nieuleczalne. Pomagam nieodpłatnie w wyszukiwaniu takich badań oraz w nawiązaniu kontaktu z naukowcami, którzy te badania prowadzą. Niestety leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i pacjent musi pokryć wszystkie koszty terapii. Istnieje jednak wiele fundacji, które pomagają zbierać pieniądze na takie leczenie. Chciałbym zaznaczyć, że nie jestem w stanie zagwarantować ani włączenia chorego do danych badań klinicznych (różne kryteria włączenia pacjenta do badań), ani skuteczności leczenia.


 

 
Choroba Nawracający nerwiak płodowy
Opis terapii U 6-letniego chłopca, w 4 stadium nerwiaka płodowego, zastosowano autologiczną szczepionkę z komórek dendrytycznych w kierunku antygenów rakowo-jądrowych (MAGE-A1, MAGE-A3 i NY-ESO-1) w połączeniu z lekiem hipometylującym DNA (Decytabina), który zwiększa ekspresję ww. antygenów in vivo. Leczenie spowodowało całkowitą remisję nowotworu.
Literatura Krishnadas DK, Shapiro T, Lucas K, Complete remission following decitabine/dendritic cell vaccine for relapsed neuroblastoma, Pediatrics. 2013 Jan;131(1):e336-41